top of page

נשים מספרות

״ את שיר הכרתי בקורס הכנה ללידה בשיטת היפנוברסינג. 
בשלבים הראשונים של ההריון הרגשתי שאני זקוקה לחוויה של עיבוד של התהליך המשוגע הזה שאני עוברת וגם לעזרה בתיווך שלה לאיש שלי. 
ניסינו קריאה משותפת מספרי הכנה ללידה ועוד כהנה וכהנה, אבל לא הרגשתי שזה עוד נוגע בשנינו. בדיעבד אני יודעת שחיפשתי חוויה משותפת שתדביק אותנו בציפיה, בסקרנות ובהתרגשות מהתהליך הזה, מה שבדיוק קרה בקורס היפנוברסינג בהנחיה של שיר. 

 

החששות של שנינו מקורס דביק של נשים מכשכשות בזנב ונושמות בכבדות הוחלפו בשמחה על הזכות להיות במעגל עוצמתי של נשים שהביאו את עצמן במלואן. ההנחיה היתה רגישה ואכפתית ועם זאת עניינית ומלאת ידע פרקטי שהורים כלכך זקוקים לו בהריון הראשון ובכלל. שיר מעבירה מעגלי נשים באופן כלכך נוגע ומאוזן, מתייחסת בסבלנות לשאלות, נותת מקום לכל רגש שעולה, ובעיקר שמה את האשה במרכז ומכבדת את זכותה של כל אשה ללדת באופן שמיטיב איתה וגורם לה להרגיש בטוחה ומוגנת. גם לגברים יש המון מקום וכבוד בקורס והקול שלהם מקבל מקום וכבוד. ממש הרגשנו שהקורס היה חוויה מחברת ומגבשת בשבילנו, וגם זכינו להכיר עוד זוגות מקסימים ומתוקים שאנחנו עוד פוגשים בגינה :)

בחרנו להמשיך עם שיר המהממת כדולה בלידה, המפגשים המקדימים היו נינוחים ושמחים והרגשנו שאנחנו ממש מקבלים המון חום ותמיכה שכל זוג הורים לפני לידה כלכך זקוקים לה. בלידה שיר היתה כלכך מסורה ואימהית, עשתה לי עיסויים ועזרה לי לעבוד עם הגוף להקלת הכאב. בעיקר הרגשתי עטופה ומוגנת. 
 

הזכרונות שלי ממש עמומים מכל התהליך הארוך של הלידה, אבל אחד הפלאשבקים האחרונים שיש לי מהלידה הזאת היא בתוך הבריכה, כבר כמעט באפיסת כוחות, ושיר מנשקת לי על הראש שרשרת של נשיקות ואומרת לי כמה אני גיבורה ויכולה לתת את הפוש האחרון הזה. רגעים כלכך מרגשים ורכים הענקת לי שיר. תודה רבה עלייך. ״


הדס

-----------------
 

 

״הייתי אצל שיר בקורס הכנה ללידה לפני מעל שנה

קיבלתי המון מתנות מהקורס ובאמת הרגשתי מוכנה ללדת

שיר מהממת כל כך ומשרה נחת ורוגע לקראת החוויה הכל כך משמעותית הזו

ונותנת מעט וודאות וסדר בכל הכאוס הזה שלפני הלידה

זכיתי בלידה מדהימה ופשוטה והכל בזכות הכלים שקיבלתי בקורס

ממליצה באהבה לכל זוג לעבור את זה״ 

 

דיווה

-----------------
 

״ שיר היקרה - כל כך שמחה שזכיתי לעבור קורס הכנה ללידה אצלך. אפילו שמדובר בלידה שלישית חידשת לי המון! הכלים שהעברת שימשו אותי מאוד בתהליך הלידה. זוכרת שהגעתי לשיעור הראשון מבוהלת מפחד והצלחת להפיג את הפחד שבי ולהתמודד איתו כל שיעור יותר ויותר. תודה שעזרת לי למצוא דולה מקסימה שבלעדיכם לא הייתי מצליחה לעבור לידה טבעית ללא אפידורל בפעם הראשונה. 

 

ממליצה על הקורס שלך לכל אשה בהריון שאני פוגשת , בלב שלם. 

אפילו שבאופן אישי עשיתי קורס הכנה ללידה דרך קופח- אין מה להשוות !!!! יש כל כך הרבה ללמוד ולהחכים שבאמת עוזרת ומפתחת את הקשר וההבנה בין האם לתינוק.״

 

-שירה

״הקורס עבורנו היה נקודת עצירה בכל שישי להתמקד ולהתכוונן לגור שבתנור, לשאול שאלות ולבחון איך ומה היינו רוצים שיהיה חלק מהלידה שלנו. הידע המפורט שקיבלנו איפשר לשנינו להרגיש בטוחים ומתרגשים לקראת הלידה, הסיר את כל הפחדים. מעבר לידע אני מרגישה שבעיקר הדרך בה ראית כל אחד ואחת מאיתנו, הקשב המיוחד לכל זוג, והעיניים החמודה שהסתכלת עלינו. אני מרגישה שהחיבוק שלך גרם לי לחבק את עצמי בכל התהליך הזה וזה ליווה אותי בסוף ההריון, בלידה ובימים שאחריה.

אשתף בחוויה הלידה כי את והקורס שזורים בה בכל כך הרבה אופנים:

 

ב15.8 (שבוע 39), הגיעה אלינו הדולה ועשתה לנו טקס פתיחת עצמות, לאחר הטקס ישבנו להדליק נר בו נאמרו הכוונות האישיות שלנו קראת הלידה, כבר שם את איתי כי מילותי היו, אני משחררת ופתוחה למה שיגיע, גם אם לא תהיה זאת לידת הבית שאיחלתי לה. 

ישר לאחר הדלקת הנרות בשעה 17:00 החלה ירידת המים שהייתה איטית וטפטופית כמו שהכנת אותנו שהיא יכולה להיות. גם שם קולך היה איתנו וזכרנו שאמרת שלא חייבים לרוץ לבית החולים, שיש זמן ואת כל ההנחיות שנתת לזמן זה, אפילו לא נלחצנו לרגע ההפך, התרגשנו שמתחילה הלידה, שבקרוב נכיר את הגור הקטן שבבטן.

חצי שעה אחרי ירידת המים בזמן מקלחת במים זורמים לפי ההנחיות כמובן:) ולאחר המקלחת הסתכלתי במראה וקראתי שוב את המשפטים החיוביים שעשינו יחד איתך.

 ואז התחילו הגלים הראשונים.

החלטנו ללכת לנח לפי המלצתך והקשבנו להרפיית הקשב, אך ההתרגשות הייתה גדולה מידי והחלטנו ללכת לטייל ברחוב כשבכל גל אני נשענת על איתי ואני יחד עושים את התנועות שלימדת אותנו, אני נושמת את הנשימות שלימדת ובעיקר מרפה לגמרי.

לאחר הטיול הגענו הביתה, רקדנו, זזנו, התעגלנו ובעיקר שחררנו ונהננו יחד, והגלים היו איתי וקיבלתי אותם באהבה ללא סבל עם הרבה נשימה ותנועה

אלו היו עבורנו שעות של חסד, של קודש, זמן אינטימי, ביני לבין איתי, ובינוי לבין עצמי, זמן של קבלה, של הבנה שמגיע משהו חדש.

איתי בזכות הקורס שלך, לאורך כל הזמן הזה ידע בדיוק מה לעשות בכל רגע נתון, בדק את הפער בין הגלים, עזר בתנועות, עיסה את הגב, עזר בשינוי תנוחה וכו'. ואני שבדרך כלל בשליטה מבין שנינו הצלחתי להרפות לגמרי, בלי מחשבה, בלי דאגות, המודע נעלם לו, הייתי בכרם ועכשיו הכי רפוי שהייתי בו בחיי.

בשעה 23:00 בערך כשאני כבר לא הייתי בעולם הגשמי כמעט כלל הגיעו הדולה והמיילדת, רונית בדקה את הדופק ואותי והלכה לחדר כדי להשאיר אותנו לבד והדולה נשארה איתנו המשיכה לנוע יחד איתנו.

לאחר כשעה וחצי הרונית הגיעה לבדיקה נוספת,

שאחריה הרגשנו אני ואיתי שהזמן עוצר, שזה לא מתקדם, אני הלכתי להתקלח ואיתי עצר לאכול להתאפס.

ביציאה מהמקלחת החלו הגלים להתחזק, רונית ואיתי החלו במילוי הבריכה, וכאשר נכנסתי אליה החלו גלי הלחץ ושם התחיל לכאוב לי, לא ידעתי מאיפה זה בא, עד אותו רגע הייתי בהרפייה מוחלטת והכאב לא היה חלק מהבניין, אך כאב הפתיחה היה משהו אחר, נצמדתי לנשימות לחץ שלימדת אותנו תוך כדי שאיתי הדולה ורונית נושמים יחד איתי (רונית עשתה סוג נשימות אחר ועד היום אנחנו צוחקים על הסיטואציה שהייתה שם כשכל אחד מהם נושם אחרת ואני עוברת בין סוגי הנשימות).

מעט זמן לאחר הכניסה לבריכה יצא לו ראש מתוק אל המים עטוף בשק מי השפיר (שהשתחרר לאחר יציאת הגוף), ולאחריו הגוף כולו, רונית  הניחה אותו עלי והסתכלנו בפליאה על היצור הקטן שמזיז את כל גופו לעבר הפטמה ומתחבר ופשוט מתחיל לינוק, רגע חייתי ועוצמתי הממשיך את החוויה העל אנושית שהייתה בשעות האחרונות.

שאר הלידה כבר פחות רלוונטית אך אוסיף כי גם לאחר הלידה היו ציטוטים שאני ואיתי המשכנו לצטט אותך בהם, על הימים שאחרי. היית איתנו גם שם ומאז..

תודה לא מספיקה כאן אני באמת מרגישה שהכל היה אחר לחלוטין בלעדייך והחוויה שחווינו הייתה כה חיובית והרבה בזכותך!״

אוהבים מאוד

סהר איתי ויהל

-----------------

 

״כל לידה שמסתיימת בידיים מלאות ובאמא בריאה
היא לידה טובה

 

כי אחרי התקופה שבה נובט וגדל בתוכך הפלא הקסום הזה

והעובדה שאת סוחבת בבטן, ממש מתחת לסנטר ומעל הברכיים

איש קטן

נסיכה קטנה

אמיתי כזה, חי ונושם ומחייך וצוחק ומחבק

זה לבדו טוב 

 

והעובדה שיום אחד, ברגע אחד,

החיים האלה שהיו בפנים 

יוצאים

לדרך עצמאית 

ונהיים

ישות משל עצמם

זה כבר הופך לטוב מוחלט

 

ועל הטוב הזה צריך להודות וראוי לזמר

ולהרכין ראש בפני הבריאה 

ולחבק את המציאות הזו שהיא פלא

עם כל הקושי

עם כל הכאב 

עם כל הפחד

 

ואחרי שתי לידות טובות

שהיו עמוסות בכאב ובפחד

 

התגלגלתי אל שיר

לשיר שהיא דולה

שמצאה לי בעצמי שיר לידה חדש

ואספתי לי אמונה

בעצמי

בבריאה

בקטנה שמחכה בבטן

 

בזה שלידה היא קודם כל נס

אבל נס שאני מסוגלת לו

ונס גלוי כזה

לא מפחיד, לא כואב, לא מרתיע

 

פשוט פשוט

 

פשוט

 

וזכיתי בלידה שלישית שהיתה תיקון, ואושר וכח

מי האמין שלידה יכולה להיות חוויה טובה

זכרון טוב

ורך.

 

תודה על המילים, תודה על החום, תודה על האמונה

מזל שהיה לי אותך״

 

יסכה

-----------------
 

שיר ליוותה אותנו בקורס ההכנה ללידה, ומלווה אותי גם עכשיו בדרך, כבר דיי הרבה אחרי שהקורס הסתיים.

אני מסכמת את הקורס של שיר כמתנה, הרגעים שקירבו אותי הכי קרוב להבנה של מה מצפה לי, הרגעים שהרגשתי הכי בטוחה בתהליך שאני עוברת, הרגעים שהרגשתי מוקפת, מוגנת, ויודעת. יודעת לא כי שיר העבירה לי ידע או גישה מסוימת, אלה כי שיר אפשרה לי לדעת לכוון למה שטוב בשבילי ומה שנכון לי. 

המפגשים בקורס עזרו לי לסמוך על עצמי יותר, על התינוקת שלי, ועל הגוף שלי, אני יודעת בוודאות שאני מגיעה ללידה יודעת יותר, נינוחה יותר, מאמינה יותר, ומוכנה יותר.

והמתנה הכי גדולה היא שיר בחיי, שתמיד עונה את התשובה הכי מלמדת ומרגיעה, או שואלת את השאלה שהכי צריך לשאול.

זכות גדולה בשבילי לדעת שהיא חלק מהתהליך הזה שלי.

מודה על הרגעים איתך.

וממליצה מהלב לכל מי שרוצה גם לקבל מתנה כזו משמעותית.״

 

שיר
 

-----------------

״שיר אהובה

לפני כמעט שלוש שנים הגענו אלייך, איה ואני,

מהוססות, נרגשות, חוששות וסקרניות. 

בתוכי תינוק קטן (דודו) שלימים נקרא רואי, הגענו כאשר הייתי לקראת סוף החודש השביעי. 

זו היתה אהבה ממבט ראשון: האור בעינייך, החיוך הענקי/נקי שלך, ליבך החכם, ניסיונך העשיר, סיפורייך המרגשים, חוויותייך - כל אלו ליוו אותנו מההתחלה ולאורך כל המפגשים. 

למדנו תרגילי הרפיה, נשימות (שליוו אותנו אח"כ בלידה), שיתפנו בתחושותינו וחששותינו, קיבלנו ידע תאורטי וקונקרטי ובעיקר, דרכך ובעזרתך - למדנו להאמין בעצמנו ובתהליך, להרפות, לסמוך, לבחור, להתמסר, לזרום ולשחרר (בדיוק מה שנחוץ כדי ללדת). 

המפגשים כולם נערכו בקבוצה אינטימית, לכל אחת מהמשתתפות והמשתתף היה מקום לבטא עצמו, הזמן עבר מהר וכולנו לא רצינו שייגמר

לעולם לא נשכח איך באת לביתנו בכרכור לפרידה, לתודה, לעוד מילה טובה, לחיבוק, לעוד רגע קטן של קרבה ואהבה

שיר

את אישה נדירה בעולמנו 

ברוכה את שזכית וזוכה להגשים עצמך במלואך

יזכו כל מי שיפגשו בך בדרך 

זכינו

תודה 💙״

מיכל, איה ורואי אור

bottom of page